ZOZ Psie Pole

  AKTUALNOŚCI

  Opublikowano dnia: 12.09.2022
  Na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy dla Państwa rejestrację do Poradni Stomatologicznej. Wystarczy przejść do zakładki „e-rejestracja” i kierować się umieszczoną tam instrukcją. Serdecznie zapraszamy rejestracji!
   
  Opublikowano dnia: 23.08.2022

  Jak przygotować się do przeglądu dentystycznego?
  – Warto pamiętać, że największe efekty przynosi przegląd dentystyczny, kiedy zęby pacjenta są czyste. Warto zadbać o higienę jamy ustnej tuż przed wizytą. Potrzebna będzie szczoteczka, pasta oraz niż. W naszej przychodni dostępna jest toaleta, z której można skorzystać przed wizytą. Pamiętaj by na wizytę nie przychodzić wcześniej niż 10 minut przed jej rozpoczęciem.


  Co jest sprawdzane podczas przeglądu?
  – Sprawdzane są przede wszystkim zęby oraz dziąsła ale także język, błona śluzowa policzków i warg oraz podniebienie. Lekarz stomatolog sprawdza czy zęby nie mają próchnicy a także, czy zęby nie potrzebują wypełnienia (plomby).


  Czy przegląd stomatologiczny jest bolesny ?
  – Przegląd stomatologiczny jest całkowicie bezbolesny. Nie należy obawiać się wizyty kontrolnej. Pozwoli ona ustalić potrzeby pacjenta oraz wyznaczyć następne kroki w leczeniu uzębienia.

  Jak często wykonywać przegląd dentystyczny?
  – Najlepiej wykonywać przegląd dentystyczny przynajmniej raz na pół roku aby kontrolować i zapobiegać, rozpoczynając leczenie na wczesnym stadium. Częste przeglądy pozwalają na uniknięcie konsekwencji związanych z jego brakiem – np. rozwijanie się chorób, próchnicy czy tworzenie zapalanie. Pomoc stomatologiczna w przypadku wykonywania przeglądów dentystycznych jest łatwiejsza i zwykle tańsza.  


  Kiedy zadbać o jamę ustną dziecka?
  – Maluchów serdecznie zapraszamy na wizytę adaptacyjną. Ma ona na celu przedstawienie dziecku gabinetu, sprzętu i zapoznanie go z dentystą. W tym czasie pokazujemy, że gabinet stomatologiczny nie musi wiązać się z bólem czy lękiem. Podczas wizyty dla 10-12 miesięcznego dziecka dokonujemy przeglądu dentystycznego pod kątem patologii dziąseł oraz wyrzynania zębów (ząbkowania).

  Opublikowano dnia: 23.08.2022

  Szanowni Państwo, w naszej Przychodni Zdrowia nr 3 przy ul. Brucknera 47-49 prowadzimy gabinet stomatologiczny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług zarówno w ramach kontraktu z NFZ jak i wizyt prywatnych. Oprócz z przeglądu dentystycznego można skorzystać z leczenia zachowawczego, endodontycznego oraz z usuwania zębów. Przebieg wizyty ustalany jest bezpośrednio z pacjentem w zależności od potrzeb. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00 pod numerem telefonu 71 727 60 01.

  Opublikowano dnia: 22.08.2022

  W ramach wizyty oferujemy:

  – bezpłatny przegląd dentystyczny,

  – instruktaż higieny jamy ustnej,

  – zabiegi profilaktyczne chroniące przed próchnicą taki jak fluoryzację, lakowanie zębów,

  – leczenie zębów,

  – opiekę lekarza stomatologa.

   

  Poradnia Stomatologiczna znajduje się w Przychodni Zdrowia nr 3 al. Brucknera 47-49. Telefon kontaktowy: 71 727 60 01.

  Jesteś w wieku od 35 do 65 lat i dotychczas nie rozpoznano u Ciebie choroby układu krążenia oraz nie korzystałeś w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK),
  również u innego świadczeniodawcy.

  Zapraszamy na bezpłatne badania:

  • Lipidogram
  • Poziom cukru
  • Pomiar ciśnienia tętniczego
  • Wskaźnik masy ciała (BMI)
  • Przedmiotowe badanie lekarsko – pielęgniarskie

  ZGŁOŚ SIĘ BEZ REJESTRACJI DO GABINETU PIELĘGNIARKI POZ LUB UMÓW WIZYTĘ DO LEKARZA POZ

   

  ZOZ Psie Pole serdecznie zaprasza dzieci na darmowe szczepienia na:

  – odrę,
  – świnkę,
  – różyczkę,
  – błonicę,
  – tężec,
  – krztusiec,
  – poliomyelitis,
  – WZW B,
  a także przeciw COVID19.

  W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu pod numer 71 727 60 01. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00.

  Przedsiębiorco, serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy w ramach Poradni Medycyny Pracy.

  Oferujemy:
  – badania medycyny pracy,
  – badania laboratoryjne,
  – badania lekarzy specjalistów (okulista, neurolog, laryngolog),
  – wyrobienie bądź przedłużenie książeczki zdrowia,
  – badania psychotechniczne i inne.

  Badania wykonywane są dwa razy w tygodniu, w Przychodni Specjalistycznej nr 2 przy ul. Potockiego 2. Aby zapoznać się ze szczegółami, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 71 727 60 07 bądź mailowo: kontakt@zozpsiepole.pl

  ZOZ Psie Pole informuje, że osoby w wieku 80+, które otrzymały pełny schemat szczepienia podstawowego oraz pierwszą dawkę przypominającą preparatem mRNA przeciw COVID-19 , od 20 kwietnia mogą zapisać się na drugą dawkę przypominającą.

  Dla osób powyżej 80 lat, które przyjęły dawkę przypominjącą mRNA, od której minęło minimum 150 dni, skierowania zostaną wystawione automatycznie. W przypadku braku skierowania, decyzję o wystawieniu podejmie lekarz.

  W szczepieniu przypominającym będą stosowane szczepionki: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna) w połowie dawki.

  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego Punktu Szczepień przeciwko COVID-19, który mieści się w Przychodni Specjalistycznej nr 2 przy ul. Potockiego 2.

  Od dnia 08.09.2022 uruchomiliśmy na naszej stronie możliwość rejestracji online do Poradni stomatologicznej.

  Umów wizytę